Sub îndrumarea domnului antrenor Andrei Claudiu Dumitrașcu, sportivii Dum Dance Team – Oprescu Horea și Cristea Sonia, au câștigat din nou Campionatul National de Dans Sportiv pe Clase al României de această data la clasa D 14/15 ani, competiție de mare anvergură desfășurată in acest weekend țn capitală. Menționăm ca aceștia au câștigat titlul de campioni și în anul 2018, iar Oprescu Horea și în 2016.
“Este cea mai importantă competiție a anului, unde s-au adunat în total peste 600 de perechi. Clubul nostru a participat cu 6 perechi dintre care două s-au clasat pe podium, una fiind perechea campioană Oprescu Horea și Cristea Sonia, iar cealaltă pereche Iorgov Radu și Kallikkot Maysa, care s-au clasat pe locul 3 la clasa E 6-9 ani. A fost o mare realizare după un an întreg de munca, datorită faptului că au fost foarte multe perechi și destul de bine pregatite, dar și datorită faptului că acest titlu a venit chiar în ziua in care am împlinit 4 ani de activitate, iar bucuria a fost cu atât mai mare. La o asemenea competiție, rezultatele remarcabile au mai avut si perechile următoare: Bacis Vlad – Lanevschi Briana locul 11 din 42 la clasa E 10-11, Buzoianu Robert – Gui Andrada locul 11 din 33 la clasa D 14-15 ani, Oprescu Radu și Dreghici Giulia locul 17 din 33 de perechi la clasa D 14-15 și Ciupuliga Darian și Per Karina locu 14 din 25 de perechi la clasa D 12-13 ani.” ne spune domnul antrenor Dumitrașcu Andrei Claudiu.